Blog

Boşluk kodu, Mysql Delete, Mysql Update,Mysql Insert Into kodları

Boşluk kodu, Mysql Delete, Mysql Update,Mysql Insert Into gibi basit ama bazen öyle durularda aklımıza gelmiyorki internette nedir diye aramak zorunda kalıyoruz benim başıma bu olay çok geldi kafam dalgın oldugunda veya aklım başka yerlerde gezerken bu basit kodları internette google amcama sormak zorunda kalıyorum.

Devamını Oku

Google'da üst sıralarda yer almak

Merhaba arkadaşlar bugün google da üst sırada yer alma hakkında bir kaç ipucu vereceğim. Umarım bu ipucular işinize yarar.

Devamını Oku

Jquery ile otomatik tamamlamanın sonucunu input doldurma

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere otomatik tamamlamın sonucunu inputlara degerlerini yazdırmayı anlatacağım;

Devamını Oku

HTML5 ile Gelen Yenilikler

HTML5, internet’in çekirdek teknolojilerinden HTML işaretleme standardının beşinci sürümüdür.Internet Explorer, Mozilla Firefox ve Opera tarayıcılarının güncel sürümleri tarafından kısmen desteklenmektedir, Kısaca H5 Google Chrome ve Safari tarayıcılarının güncel sürümleri üzerinde, deneme aşamasında da olsa çok daha iyi bir şekilde çalışmaktadır. Günümüzde kullanılan HTML 4.1 sürümü, CSS desteğiyle ne kadar düzenli ve sağlam bir yapıda kodlanırsa kodlansın, yine de fazladan yazılan kodların işlevselliği bozduğu bilinmektedir. Bu yüzden HTML 5 bu ihtiyaçları karşılamak adına geliştirilmeye başlanmıştır. Video paylaşım sitesi Youtube, deneme aşamasında HTML5′i kullanıcılarına sunmaktadır.

Devamını Oku

Jquery 2.0 ve Yenilikleri

Query 2.0′ın göze çarpan en büyük değişikliği artık “modern web browser”larını destekliyor olması. 2.0 sürümünde artık IE6, IE7 ve IE8 desteği olmayacak ancak eski sürümler için 1.9 versiyonunun geliştirilmeye devam edileceği de belirtildi. Ancak IE6, IE7 ve IE8 dışındaki tüm browser’lar ve ortamlar için 2.0 kullanılması öneriliyor.

Devamını Oku